Be Stylish
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Be Stylish

стил в облеклото,обзавеждането и начина на живот
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Нашият приятел дюнерът

Go down 
+2
marina22
apostoloff
6 posters
АвторСъобщение
apostoloff
Напредвам
Напредвам
apostoloff


Male
Брой мнения : 87
Age : 65
Населено място : София
Registration date : 19.04.2009

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyВто Авг 31, 2010 8:54 am

ДА ВИ Е СЛАДКО!

Предпочитаната от много хора ориенталска хапка на крак - дюнерът, съдържа шокиращо количество сол и мазнини .
Една порция дюнер кебап съдържа около една винена чаша готварска мазнина. Останалите блюда по закусвалните не му отстъпват съществено.
Това показват данните от изследване на бързите закуски във Великобритания. Диетолозите твърдят, че ако ядем две такива мазни порции на седмица, до 10 години може да получим инфаркт.

Ако дюнерът тежи 400 грама, 100 от тях са чиста мазнина .
Най-разпространеният дюнер-кебап съдържа 111 грама мазнина - два пъти повече от допустимата дневна норма. Само тези мазнини съдържат хиляда калории. Ще постигнете същия ефект, ако изпиете една чаша олио, казват още учените, които участвали в изследването.

Ако употребявате такава храна два пъти седмично, вие вкарвате в организма си бомба със закъснител, която може да причини исхемична болест на сърцето.
В добавка, много често дюнерите се правят от непроверено и дори неизвестно месо. Това прави дюнер-кебапа колкото вкусен, толкова и вреден.

До това мнение са стигнали санитарните служби във Великобритания. Резултатите от проведеното от тях изследване сочат, че само в една порция от арабската вкуснотия се съдържат 98 % от препоръчителната дневна доза сол на човек.
Освен това в един среден дюнер има 1000 калории, което е половината на калориите, които една жена трябва да поема на ден, както и с 50 % повече от препоръчителното количество мазнини дневно .

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
Върнете се в началото Go down
http://www.SuperAstro.net
marina22
Новак
Новак



Female
Брой мнения : 5
Age : 43
Населено място : София
Registration date : 26.10.2012

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyПет Окт 26, 2012 3:33 pm

Аз мног си ги обичам Smile
Върнете се в началото Go down
apostoloff
Напредвам
Напредвам
apostoloff


Male
Брой мнения : 87
Age : 65
Населено място : София
Registration date : 19.04.2009

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Господ да ви пази!   Нашият приятел дюнерът EmptyПет Окт 26, 2012 3:55 pm

Бог да ви е на помощ!
Върнете се в началото Go down
http://www.SuperAstro.net
robobobo
Новак
Новак



Male
Брой мнения : 13
Age : 36
Населено място : tutrakan
Registration date : 31.01.2013

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyЧет Фев 07, 2013 10:06 pm

Осигуряване на мълниезащита от Варна в Dikom-Varna.com с помощта на специалисти и висококачествено оборудване, които предлагат най-доброто за всеки обект. Възможности за изграждане на най-добрите системи за защита от мълнии, според типа сгради, големината на площта и всички определящи фактори. Заземителни и токоотводни системи, както и мълниеприемници с изпреварващо действие в различни варианти.


Последната промяна е направена от robobobo на Пет Фев 01, 2019 6:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
PuddleOfmudD
Новак
Новак
PuddleOfmudD


Female
Брой мнения : 13
Age : 33
Населено място : plovdiv
Registration date : 23.10.2013

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyЧет Ное 14, 2013 6:41 pm

То е ясно , че месото им е кучешко и белия сос съдържа 300 вида сперма , но дори и това не може да откаже упоритите говеда да го ядат.pig 
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyНед Яну 03, 2021 10:15 pm

вече повече от 6 години не съм хапвала дюнер
детски кецове,здравословни храни,подови климатици,детски боти
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyНед Мар 07, 2021 11:07 pm

Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyСъб Апр 30, 2022 6:35 pm

аз не съм яла шоколад
шишета advent
Върнете се в началото Go down
irinastefanova825
Новак
Новак



Female
Брой мнения : 16
Age : 35
Населено място : Plovdiv
Registration date : 05.03.2023

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyНед Мар 05, 2023 6:54 pm

аз пък харесвам дюнерите и мисля че изобщо не са толкова вредни, колкото други храни, например, особено без картофи и сос биха били доста здравословен обяд
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът EmptyВто Мар 28, 2023 3:54 pm

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Нашият приятел дюнерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашият приятел дюнерът   Нашият приятел дюнерът Empty

Върнете се в началото Go down
 
Нашият приятел дюнерът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Be Stylish :: "Борба с природата" :: Здраве-
Идете на: