Be Stylish
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Be Stylish

стил в облеклото,обзавеждането и начина на живот
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Скандинавската диета

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
apostoloff
Напредвам
Напредвам
apostoloff


Male
Брой мнения : 87
Age : 65
Населено място : София
Registration date : 19.04.2009

Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Скандинавската диета   Скандинавската диета EmptyНед Юли 12, 2009 4:52 pm

СКАНДИНАВСКАТА ДИЕТА

По мнението на списание Forbes в скандинавските страни живеят най-здравите хора. В Исландия е отчетена най-високата продължителност на живота. Мъжете там живеят средно 72 години, а жените – 74. За сравнение: средната продължителност на живота в Русия е 52 години при мъжете (!) и 59 години при жените.

Норвежците, датчаните, финландците и исландците имат сходни традиции на храненето. За разлика от нас, северните народи готвят винаги с пресни зеленчуци. В тях се съдържат много омега- 3 киселини, които спомагат за разграждането на мазнините. Същите киселини съдържа и рибата, която се консумира от скандинавците поне веднъж в седмицата.
Северните народи не се отказват и от месото. Те предпочитат обаче месо от елен. Менюто на скандинавците включва много брюкселско зеле и спанак. Тези зеленчуци съдържат голямо количество антиоксиданти, т.е. вещества, които ни правят по-млади, по-красиви и по-стройни.

Скандинавските диетолози ни препоръчват да се откажем от кафето и да го заменим с чай. Вместо захар те ни съветват да използваме мед. Те смятат също така, че ще е добре за нас, ако намалим тортите и бисквитите в полза на ядките и сушените плодове.
Не е задължително, естествено, да се храним като скандинавци. Но бихме могли да се замислим над тяхната „диета”…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
Върнете се в началото Go down
http://www.SuperAstro.net
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скандинавската диета   Скандинавската диета EmptyЧет Авг 05, 2021 11:30 am

Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скандинавската диета   Скандинавската диета EmptyЧет Авг 04, 2022 4:27 pm



Последната промяна е направена от optimeon на Нед Авг 28, 2022 9:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Srock112
Влизам в ритъм
Влизам в ритъм



Male
Брой мнения : 144
Age : 24
Населено място : Sofia
Registration date : 08.08.2022

Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скандинавската диета   Скандинавската диета EmptyЧет Авг 11, 2022 10:27 am

Много интересен материал, Благодаря !
Върнете се в началото Go down
https://on-parliament.com
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1161
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скандинавската диета   Скандинавската диета EmptyСъб Сеп 03, 2022 10:15 pm

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Скандинавската диета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скандинавската диета   Скандинавската диета Empty

Върнете се в началото Go down
 
Скандинавската диета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Be Stylish :: "Борба с природата" :: Диети-
Идете на: