Be Stylish
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Be Stylish

стил в облеклото,обзавеждането и начина на живот
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Чуждестранна кухня

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
siesta_del_sol
Напредвам
Напредвам
siesta_del_sol


Female
Брой мнения : 70
Age : 34
Населено място : София
Registration date : 13.01.2007

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyНед Яну 14, 2007 1:27 pm

Паеля
Паеля е най-прочутото испанско ястие. Името му произхожда от плоския кръгъл съд, в който се приготвя, но може да ползвате и обикновена тенджера.

1 пиле (около 1, 5 кг)
2 - 3 червени чушка
400 г различни морски дарове - скариди, миди, раци, калмари (може и замразени или консервирани, в Метро има такива опаковки)
1 -2 глави лук
4- 5 скилидки чесън
250 гр ориз
1 ч.ч. замразен грах
400 мл пилешки бульон
150 гр сух салам с червен пипер
1/4 ч.л. шафран
1 с.л. дребно нарязан магданоз
сол, смлян черен пипер на вкус
2 с.л. растително масло
1 лимон


Пилето нарязвате на дребни парчета, лукът - също, чушката - на малки квадратчета. Чесънът се накълцва, оризът се измива добре, а саламът се нарязва на кръгчета.
Загрявате 20 мл растително масло в тиган с дебело дъно и пържите пилето на средно силен огън 3 минути, докато се позачерви. Изваждате парченцата и ги оставяте да се изцедят.
В същата мазнина запържвате чушката и магданоза за минута.
В друг съд загрявате 20 мл растително олио и запържвате лука и чесъна на средно силен огън за 2 мин, като бъркате с дървена лопатка. Добавяте ориза, шафрана и пилешкия бульон (или вода около 1/2 литър). След като кипне, добавяте парченцата пиле, намалявате огъня, покривате тенджерата с капак и оставяте да къкри около 10 минути.
След това добавяте граха, морските дарове, салама, сместа от чушка и магданоз и малко сол, разбърквате и оставяте ястието да къкри 10 минути.

Преди да сервирате, гарнирате с лимонови резенчета.

Може да сервирате с вино, бяло сухо вино, такова каквото Ви харесва.

***

Гаспачо
испанска студена супа

ПРОДУКТИ:
1 1/4 кг. добре узрели домати, обелени и с отстранени семки
1/2 глава лук, средно голяма
2-3 скилидки чесън
1 корнишон или част от краставица
1 малка зелена чушка (не лютива)
1/4 кг. меката част от хляб от завчера, накиснат във вода
1 чаша зехтин (най-важното от гаспачото, ако нямате зехтин, с 1/2 чаша олио, но ще има съвсем различен вкус)
2 лъжици оцет
студена вода
кубчета лед


С миксера се разбиват първо доматите, прибавя се чесънът, краставицата, лукът, чушката, олиото, оцетът и хлябът. Трябва да се разбие много добре, до съвсем гладка смес. Добавя се малко вода, така че да не стане рядко, но не и много гъсто. Държи се в хладилника. Отделно в малки купички се приготвят нарязани на кубчета малко от месестата част на домата, краставица, чушка, мекото от онзиденшния хляб. Гаспачото се сервира с лед и кубчетата зеленчуци на масата, така че всеки да си добави каквото предпочита.

_________________
Първо удоволствието и почивката,а после работата...ако остане време Wink
Върнете се в началото Go down
https://b-stylish.niceboard.com
little_miss_sunshine
Новак
Новак



Female
Брой мнения : 2
Age : 41
Населено място : sofia
Registration date : 30.01.2012

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyЧет Юли 05, 2012 10:36 am

Аз съм фен на италиянската кухня, много бърза и лесна е. Например салата Капрезе правя много често лятото.

2 големи домата
една топка моцарела
10-тина листа пресен босилек
зехтин и сол

Доматите се режат на филийки, моцарелата също и върху всяка филийка домат се поставя една мозарела. Поръсва се със ситно нарязания босилек, посолява се и се полива със зехтин. Готовооооо!
Върнете се в началото Go down
kdragov
Новак
Новак



Male
Брой мнения : 5
Age : 36
Населено място : tutrakan
Registration date : 08.10.2012

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyСъб Окт 20, 2012 8:29 pm

Продажба на картини онлайн от виртуалната галерия на Dachevski.com Многообразие от теми и техники при изработка на картините. Богат избор на живопис или графика, както и много картини-реплики на великите майстори, изработени прецизно. Онлайн поръчки на картините на достъпни цени от София и цялата страна.
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyЧет Авг 27, 2020 1:44 pm

коя ви е любимата чуждестранн кухня?

Аз обожавам индийска и мексиканска храна
пералня със сушилня,подаръчен ваучер,дневен център,мъжки тениски
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyПон Мар 14, 2022 10:59 pm

Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня EmptyЧет Юли 07, 2022 6:20 pm

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чуждестранна кухня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чуждестранна кухня   Чуждестранна кухня Empty

Върнете се в началото Go down
 
Чуждестранна кухня
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Be Stylish :: Домакинство :: Кулинария-
Идете на: