Be Stylish
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Be Stylish

стил в облеклото,обзавеждането и начина на живот
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Лудостта около нас

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
apostoloff
Напредвам
Напредвам
apostoloff


Male
Брой мнения : 87
Age : 65
Населено място : София
Registration date : 19.04.2009

Лудостта около нас Empty
ПисанеЗаглавие: Лудостта около нас   Лудостта около нас EmptyНед Юли 19, 2009 6:45 am

ЛУДОСТТА КАТО ТРУДОВО ЕЖЕДНЕВИЕ



У нас 22 на сто или близо една четвърт от работещите хора боледуват от психични разстройства. Специалистите смятат, че тези страдания се дължат най- вече на стреса. Това сочи изследване на Националния център по опазване на общественото здраве (НЦООЗ), което обхваща 5000 души. Голяма част от тези хора не осъзнават, че имат психични разстройства, болестта протича скрито и е трудно разпознаваема.

Стресът и предизвикваните от него психични разстройства намаляват качеството на живота. Поради психичните смущения много хора понижават ефективността на своята работа. Най-сериозно подложени на стрес са онези професии, при които се изискват преки контакти с хора. Болестотворни са също така и отговорните длъжности.

Проучвания, извършени от експерти на ЕС доказват, че всяко евро, инвестирано в програми за подобряване на здравето на работното място, в дългосрочен план ще спести между 2,30 и 5,90 евро от разходите по боледуването. Смята се освен това, че здравните инвестиции на работното място осигуряват печалба не само за работодателя (като намаляват честотата на отсъствията), но и за системите за социална сигурност. Рязко намаляват разходите за лечение и престой в болници. А ако се стигне до болнично лечение, престоят в здравните заведения е по- кратък, по-ниски са и пенсионни компенсации за нетрудоспособност.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
Върнете се в началото Go down
http://www.SuperAstro.net
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Лудостта около нас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лудостта около нас   Лудостта около нас EmptyНед Юли 18, 2021 5:26 pm

Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Лудостта около нас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лудостта около нас   Лудостта около нас EmptyСря Май 11, 2022 1:24 pm

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Лудостта около нас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лудостта около нас   Лудостта около нас Empty

Върнете се в началото Go down
 
Лудостта около нас
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Be Stylish :: "Борба с природата" :: Здраве-
Идете на: