Be Stylish
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Be Stylish

стил в облеклото,обзавеждането и начина на живот
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Невидими спътници

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
apostoloff
Напредвам
Напредвам
apostoloff


Male
Брой мнения : 87
Age : 65
Населено място : София
Registration date : 19.04.2009

Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Невидими спътници   Невидими спътници EmptyНед Юни 28, 2009 5:25 am

МАЗНИНИТЕ- ПРИЯТЕЛ ИЛИ ВРАГ?


Години наред се изтъкваше важността на нискомаслените храни за поддържането на сърдечно-съдовата система. Никак не е чудно, че днес, когато хората чуят думата "мазнини”, те веднага си представят нещо нездравословно.
Въпреки това много съвременни проучвания в областта на диетологията показват, че някои мазнини могат да бъдат изключително полезни. Ярък пример за това са ненаситените мазнини от растителен произход, които влияят благоприятно върху сърдечно-съдовата система, и затова следва да бъдат част от всеки хранителен режим. На това място възниква съвсем основателният въпрос: кои храни съдържат тези мазнини?

Използването на зехтин при приготвянето на ястия и салати, консумацията на мазни риби и приемът на ленено семе са само част от вариантите за набавяне на тези необходими за нас есенциални мазнини.
За разлика от тях, наситените мазнини и трансмазнините най-често въздействат неблагоприятно на сърдечно-съдовата система. Източници на такива мазнини са най-вече животински продукти. Най- големи количества от тях се съдържат в месото и високомаслени млечни продукти. За отбелязване е и фактът, че трансмазнините се образуват най-вече по време на термичната обработка на хранителните суровини.

Много производители прибавят водород към растителните мазнини, за да подобрят техния вкус и устойчивост. По този начин се приготвят много продукти като чипс, бисквити, торти, маргарин и повечето пържени храни.
Експертите препоръчват да се избягват или да бъдат ограничени до минимум храните с наситени мазнини и трансмазнини. Трябва да се консумират само млечни продукти с ниско съдържание на мазнини. Трябва също така да се намали количеството на червеното месо и да се избягват храни като маргарин, пържените продукти и чипс. По този начин не само вашето сърце ще се почувства по- добре. Крайно вероятно е и да свалите някой и друг излишен килограм.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
Върнете се в началото Go down
http://www.SuperAstro.net
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Невидими спътници   Невидими спътници EmptyСъб Сеп 04, 2021 5:51 pm

има много полезни мазнини, които са приятел, но и много вредни
Ракли,Кухненски мивки,Котлони за вграждане,кухненски маси
Върнете се в началото Go down
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Невидими спътници   Невидими спътници EmptyСря Юни 15, 2022 2:04 pm

Върнете се в началото Go down
Srock112
Влизам в ритъм
Влизам в ритъм



Male
Брой мнения : 142
Age : 24
Населено място : Sofia
Registration date : 08.08.2022

Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Невидими спътници   Невидими спътници EmptyЧет Авг 11, 2022 10:30 am

Зависи, например не случайно има мазнини наречени ,,Полезни"
Върнете се в началото Go down
https://on-parliament.com
optimeon
Това е любимият ми форум
Това е любимият ми форум



Female
Брой мнения : 1132
Age : 28
Населено място : София
Registration date : 29.06.2020

Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Невидими спътници   Невидими спътници EmptyНед Окт 23, 2022 10:40 pm

да, така е. например в авокадото има много полезни мазнини
чимове цена,ремонт на таблет,сувид,uk work at home jobs
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Невидими спътници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Невидими спътници   Невидими спътници Empty

Върнете се в началото Go down
 
Невидими спътници
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Be Stylish :: "Борба с природата" :: Диети-
Идете на: